KONCERT BACZYŃSKI 100


26 września w płockim amfiteatrze odbyło się kolejne wyjątkowe wydarzenie podczas, którego byliśmy obecni. Akademia Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku znowu wyruszyła w teren tym razem na koncert Baczyński 100.

Na koncert wybraliśmy się w roli obsługi technicznej. Pracownicy, wykładowcy i studenci pojechali do Płocka aby zrealizować stream z tego wydarzenia na najwyższym poziomie. Do dyspozycji mieli najnowszy sprzęt i możliwość pracy z zawodowcami. Studenci z pewnością mieli mnóstwo możliwości do nauki podczas wydarzenia o takiej skali. Dzięki obecności wykładowców – realizatorów z wieloletnim doświadczeniem mogli podpatrywać jak pracować pod presją czasu i wielkości wydarzenia. Kolejny stream zrealizowany przez przedstawicieli Akademii zakończył się ogromnym sukcesem! Wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tego wyjątkowego przedsięwzięcia dziękujemy i gratulujemy.

Krzysztof Kamil Baczyński z pewnością był jednym z najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów. Zostawił po sobie niezliczoną ilość wierszy, poematów i opowiadań. Pomimo śmierci w młodym wieku pozostawił po sobie ważny artystycznie ślad. Z okazji setnej rocznicy urodzin Baczyńskiego, Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki im. Franiciszki i Stefana Themersonów zorganizował koncert pod tytułem “Baczyński 100”.

Wydarzenie mające na celu upamiętnienie dokonania twórcy odbyło się 26 września 2021r. w płockim amfiteatrze. Przedstawiało dwa okresy z życia twórcy: czas wolnej młodości i czas okupacji. Przedstawieniem utworów poety przypadło aktorom takim jak: Karolina Gorczyca, Piotr Bajtlik, Katarzyna Herman, Mariusz Bonaszewski, Grażyna Barszczewska oraz Jerzy Schejbal. Muzyka specjalnie na to wydarzenie skomponował przez sam mistrza i zdobywca nagrody Grammy oraz jego zespół, Włodek Pawlik. Na scenie mogliśmy oglądać również wokalistów: Natalię Wilk i Marka Bałatę w towarzystwie zespołu w składzie:  Damian Kostka, Adam Zagórski i Łukasz Pawlik. Wydarzenie zostało wyreżyserowane przez powszechnie znanego Tomasza Mana. Koncert został objęty wieloma patronatami,  między innymi honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oraz Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego.

x
Ta strona wykorzystuje cookies. Dlaczego? Lubimy cyferki, dlatego w kodzie mamy umieszczony skrypt Google Analytics. Więcej o ciasteczkach. Ok, rozumiem