Auxilium - Fundacja Edukacji Społecznej

SPOTKANIE Z BIOGRAFIĄ JANA LITYŃSKIEGO – 15.12.2021R.


 

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że zajęliśmy się kolejnym wydarzeniem. Co tym razem? Spotkanie z biografią Jana Lityńskiego, które miało miejsce 15 grudnia bieżącego roku w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki.

Jedna z  niewątpliwie najważniejszych postaci polskiej opozycji demokratycznej w czasach PRL i jej własna opowieść o życiu, której spisywanie przerwała tragiczna śmierć. Książka “Ucieczka do wolności. Autobiografia” to nie tylko historia życia Jana Lityńskiego . Z pewnością jest to też obraz losów Polski na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Ukazała się ona w 2021 roku dzięki wydawnictwu „Znak”. Autorem okładki jest Wilhelm Sasnal.

Spotkanie z biografią zawierało także dyskusję, która odbyła się wspólnie z Elżbietą Bogucką-Lityńską, Adamem Michnikiem, Kamilem Sipowiczem oraz dr Tomaszem W. Michałowskim. Spotkanie poprowadził Roman Góralski.

Studenci i pracownicy Akademii Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku mieli okazję zrealizować transmisję ze spotkania z biografią Jana Lityńskiego. Bez wątpienia realizacje streamów są ważnym aspektem pracy realizatora. Pandemia spowodowała, że większość wydarzeń kulturalnych przeniosła się do internetu, dlatego zależy nam aby studenci mieli kontakt z tego typu realizacją. Wydaje się, że nie ma w niej nic trudnego. Warto jednak pamiętać, że są jej pewne aspekty, o których trzeba pamiętać. Dla wszystkich ciekawych naszych innych projektów jeszcze bardziej polecamy zobaczyć zakładkę NASZE REALIZACJE. Wtedy z pewnością będziecie na bieżąco ze wszystkim co się u nas dzieje!

 

 

x
Ta strona wykorzystuje cookies. Dlaczego? Lubimy cyferki, dlatego w kodzie mamy umieszczony skrypt Google Analytics. Więcej o ciasteczkach. Ok, rozumiem